FAQ – часто задавані питання

Адгезивний капсуліт плечового суглоба, або - синдром замороженого плеча: симптоми, причини виникнення
Адгезивний капсуліт (або синдром замороженого плеча) – одне з найпоширеніших захворювань плечового суглоба. Він діагностується у 60% пацієнтів, які скаржаться на наступні симптоми: біль і обмеження рухів у плечі.
Захворювання виникає переважно у віці 40-60 років, здебільшого у жінок. Найчастіше адгезивний капсуліт вражає хворих на цукровий діабет.
Причина виникнення адгезивного капсуліту до теперішнього часу достеменно не відома. Існує гіпотеза, що причиною виникнення адгезивного капсуліту є дистрофічні зміни в капсулі і синовіальній оболонці суглоба, що призводять до змін в структурі самого суглоба– суглобова капсула запалюється і значно потовщується. Це призводить до фіброзу (розростання сполучної тканини в суглобовій порожнині), а цей процес супроводжується різким постійним болем і значним обмеженням руху верхньої кінцівки.
Лікування адгезивного капсуліту
Лікування адгезивного капсуліту має починатися вчасно. Зволікання зі зверненням до лікаря призведе до важкого і тривалого відновлення. Зустріч з лікарем дозволить визначитись з правильним діагнозом та отримати рекомендацію щодо схеми лікування та відновлення рухів.
Лікування спрямоване на зменшення запалення і болю, збільшення обсягів руху і сили м’язів верхньої кінцівки.
Стабілізація рухів в плечовому суглобі досягається завдяки використанню підтримуючих бандажів або тейпів.
Для збереження обсягу рухів в плечовому суглобі та попередження спайкового процесу рекомендована кінезіотерапія.
При цьому захворюванні також застосовують мануальні техніки (масаж тощо), а також апаратну фізіотерапію (фонофорез з гідрокортизоном, магнітолазерна терапія, міостимуляція м’язів плеча).
Як правило, лікар призначає такому пацієнту нестероїдні протизапальні препарати.
В Києві Ви можете звернутись в Центр ортопедичної реабілітації “Майстерня Руху”, де зможете отримати одночасно всі напрямки відновного лікування від висококваліфікованих фізичних терапевтів.
Також треба розуміти і про важливість самостійної роботи пацієнта вдома за попередньо-розробленою програмою, і це є важливою умовою повноцінного відновлення.
Периартрит плечового суглоба (плечолопатковий периартрит): симптоми, лікування
Периартрит (запалення м’яких тканин) плечового суглоба – стара назва, яку ще до недавно використовували для позначення проблем плечового суглоба, що не пов’язані з порушенням цілісності зв’язок і інших структур плечового суглоба, переломами кісток, або іншими грубими травмами.
Під назвою периартрит розуміють перш за все комплекс наступних симптомів: біль, обмеження рухів, але при наявності сучасних методів діагностики, впершу чергу МРТ ( магніторезанансної томографії), УЗД (ультразвукового дослідження) можливо поставити точний діагноз і призначити коректні методи лікування.
Зазвичай плечолопатковим периартритом можуть називати адгезивний капсуліт, імпіджмент синдром, артрит, часткове порушення цілісності ротаторної манжети, пошкодження суглобової губи, тощо…
Досвідчений ортопед-травматолог за допомогою спеціальних рухових тестів може з великою долею вірогідності встановити правильний діагноз.
В Києві Ви можете звернутись в Центр ортопедичної реабілітації “Майстерня Руху”, де зможете отримати консультацію та визначитись зі схемою відновного лікування разом з командою висококваліфікованих фізичних терапевтів.
Епікондиліт (лікоть тенісиста): що це, симптоми та лікування.
Епікондиліт, або лікоть тенесиста – розповсюджене захворювання, трапляється в наслідок перевантаження м’язів, що розгинають променево-п’ястний суглоб. Пацієнт відчуває біль при певних рухах ліктьового і променево-п’ястного суглобів.
Ураження (запалення) відбувається в місці прикріплення м’язів до невеликого бугорка ліктьової кістки, а саме – до верхнього шар кістки – надкісниці. Епікондиліт може бути зовнішнім (латеральним), або внутрішнім (медіальним).
Лікування епікондиліту полягає в розвантаженні (а саме – в зменшенні фізичного навантаження) м’язів передпліччя. Як правило, больові симптоми зникають протягом чотирьох тижнів.
Для розвантаження використовують спеціальний бандаж на ліктьовий суглоб.
Також непоганий результат може давати використання холоду в поєднанні з масажем.
З апаратної фізіотерапії для лікування епікондиліту використовують фонофорез з гідрокортизоном, магнітолазерну терапію.
Розповсюджена практика точкової ін’єкційної терапії протизапальними препаратами.
В деяких випадках, коли консервативні методи не дають позитивний результат, може бути запропонований оперативний метод лікування.
В Києві Ви можете звернутись в Центр ортопедичної реабілітації “Майстерня Руху”, де зможете отримати консультацію та визначитись зі схемою відновного лікування разом з командою висококваліфікованих фізичних терапевтів.
ARS-синдром (Adduktor-Rectus-Symphysis)
ARS синдром – це захворювання причиною якого є хронічне перевантаження м’язів що приводять стегно і нижньої порції м’язів живота, запалюється місце їх прикріплення.
Відчувається біль в кульшовому суглобі що розповсюджується по внутрішній поверхні стегна і в нижньому відділі живота.
Біль відчувається при бігу, стрибках, ударах ногою по м’ячу, під час спокою біль зникає.
Лікується ARS обмеженням фізичних навантажень, призначенням протизапальних не стероїдних препаратів, локальною ін’єкційною терапією (стероїдні препарати , PRP), тейпування, кінезіотерапії, яка спрямована на покращення балансу м’язів попереку і нижніх кінцівок.
Середній термін лікування від одного до трьох місяцВ Києві Ви можете звернутись в Центр ортопедичної реабілітації “Майстерня Руху”, де зможете отримати консультацію та визначитись зі схемою відновного лікування разом з командою висококваліфікованих фізичних терапевтів.
Коксартроз, остеоартроз кульшового суглоба, деформуючий артроз: причини, симптоми, лікування.
Під цими назвами ми розуміємо одне захворювання, що призводить до дегенеративних змін і руйнації кульшового суглоба.
Деформуючий артроз може бути як однобічним, так і двобічним.
Причини виникнення коксартрозу можуть бути різними: вроджені аномалії розвитку, травми суглоба, надлишкова вага, постійне неадекватне перевантаження, вікові зміни, неправильне харчування, проблеми поперекового відділу хребта, сколіоз,тощо…
Основною ознакою такого захворювання як коксартроз, може бути біль в ділянці суглоба, який розповсюджується по передній і зовнішній поверхні стегна. Спочатку біль виникає при певних положеннях кінцівки і під час фізичних навантажень, потім пізніше біль може виникати в спокої і під час сну.
Іншими ознаками хвороби може бути тугорухомість суглоба, вкорочення кінцівки, кульгавість.
Виділяють чотири ступеня коксартрозу, які відрізняються стадіями деформації суглоба і обмеженням рухів. Основний метод діагностики коксартрозу – рентген обстеження, комп’ютерна томографія.
До основних методыв лікування коксартрозу відносять:
1. Своєчасне розвантаження суглоба, а саме: зменшення ваги пацієнта, використання засобів додаткової опори (палиця, милиці), індивідуальні ортопедичні устілки.
2. Приймання, або внутрішньосуглобові ін’єкції хондропротекторів, плазмоліфтинг кульшового суглоба.
3. Лікувальна фізкультура (кінезіотерапія) є важливою складовою лікування, вона покращує кровообіг в суглобі, нормалізує обмінні процеси, зміцнює ослаблені м’язи, що стабілізують суглоб.
4. Апаратна фізіотерапія: міостимуляція м’язів, магнітолазерна і магнітотерапія, фонофорез з хондропротекторами на ділянку суглоба.
5. Масаж і м’якотканинні мануальні техніки.
6. Тракційна терапія кульшового суглоба.

Якщо лікування не дає позитивних результатів, або при наявності 3-4 ступеню захворювання виконують операцію заміни кульшового суглоба на штучний, яка називається ендопротезування кульшового суглоба.
При плануванні такої операції важливо провести передопераційну підготовку, це дозволить зміцнити фізичний стан пацієнта, підготувати потрібні м’язи, які будуть стабілізувати ендопротез, покращити координацію і тим самим попередити небажані падіння.
Успіх операції буде визначати своєчасна і коректна реабілітація, як передопераційна, так і післяопераційна, особливо починаючи з раннього періоду.
В Києві Ви можете звернутись в Центр ортопедичної реабілітації “Майстерня Руху”, де зможете отримати консультацію та визначитись зі схемою відновного лікування разом з командою висококваліфікованих фізичних терапевтів.

Плантарний фасціїт (п’яткова шпора, підошовний фасціоз): причини, симптоми, лікування.
Плантарний фасціїт – це запалення надкісниці п’яткової кістки, до якої кріпиться підошовна фасція, в свою чергу до підошовної фасції кріпляться м’язи, що утворюють склепіння стопи. Надкісниця починає збільшуватися («витягатися»), утворюється виріст, який на рентгенівському знімку виглядає як шпора. До плантарного фасціїту схильні люди з надлишковою вагою, пацієнти, що мають порожню стопу , плоскостопість, носять незручне взуття.
При плантарному фасціїті м’язи стопи знаходяться в постійному напруженні, хоча в нормі, без навантаження, вони мають розслаблятися.
Постійний тонус приводить до травматизації місця прикріплення фасції.
Лікування полягає в протизапальній терапії і розтягненні спазмованих м’язів стопи.
Симптомами захворювання є біль в ділянці п’ятки. Біль спочатку може бути періодичним, виникає під час початку руху, а потім зникає. В подальшому біль посилюється і стає постійним.
Протизапальна терапія може включати прийом нестероїдних протизапальних препаратів, та
Фізіотерапевтичного лікування (фонофорез з гідрокортизоном, магнітолазерна терапія).
Може бути застосована точкова ін’єкційна терапія стероїдними препаратами, або PRP.
Інколи при плантарному фасції ті застосовують рентген терапію.
Обов’язковою умовою лікування плантарного фасціїта є виготовлення та постійне носіння індивідуальних ортопедичних устілок, які дозволяють розвантажити запалене місце на стопі.
Також можуть застосовуватися нічні ортези, які будуть розтягувати і розслабляти спазмовані м’язи стопи.
Плантарний фасціїт може лікуватися від декількох тижнів до шести місяців, все залежить від методики лікування і запущеності хвороби.
В Києві Ви можете звернутись в Центр ортопедичної реабілітації “Майстерня Руху”, де зможете отримати консультацію та визначитись зі схемою відновного лікування разом з командою висококваліфікованих фізичних терапевтів, а також замовити індивідуальні устілки та ортези для лікування плантарного фасціїту.
Синдром Зудека: причини, симптоми, лікування
Синдромом Зудека називають нейродистрофічне захворювання, яке виникає після травм, або оперативних втручань на кисті, що супроводжується тривалим іммобілізаційним періодом ( періодом знерухомлення).
Ознаками синдрома Зудека є набряк, зміна кольору шкіри, підвищення температури кінцівки, постійний пекучий біль, розлад чутливості, тугорухомість, трофічні розлади шкіри і нігтів, потовщення пальців.
Розрізняють три стадії захворювання в залежності від важкості симптомів.
Причина захворювання синдрому Зудека досі незрозуміла, але спостерігається схильність до нього у людей з підвищеним психо-емоційним станом.
Пусковим механізмом може бути різкий біль протягом кількох днів після травм, значний набряк, неправильні маніпуляції з кінцівкою.
Синдром Зудека може тривати біля 7 місяців і потребує своєчасного діагностування і лікування. Без належного лікування може призвести до інвалідності пацієнта.
Основним завданням в лікуванні синдрому Зудека є корекція емоційного стану пацієнта, своєчасне знеболення і зняття набряку.
На фоні прийому заспокійливих ліків для знеболення використовують нестероідні протизапальні препарати, а набряк знімають протинабряковими медикаментами.
Важливо в перші кілька днів після травми своєчасне надання кінцівці підвищеного положення (це забезпечить відтік лімфи від кисті), для знеболення і попередження набряку застосовують холод.
В подальшому основним методом лікування буде кінезіотерапія, яку поєднують з апаратною фізіотерапією.
Використовують наступні фізіотерапевтичні методи: фонофорез з гідрокортизоном і хондроксидом, міостимуляцію м’язів передпліччя, магнітолазерну терапію, електрофорез з бішофітом.
В поєднанні з фізіотерапевтичними методами можна використовувати також масаж комірцевої зони і верхніх кінцівок.
Застосовують також динамічні ортези для ураженої кінцівки, що значно прискорює відновлення кисті.
В Києві Ви можете звернутись в Центр ортопедичної реабілітації “Майстерня Руху”, де зможете отримати консультацію та визначитись зі схемою відновного лікування разом з командою висококваліфікованих фізичних терапевтів, а також замовити індивідуальні динамічні ортези для лікування синдромом Зудека.
Магнітотерапія як метод лікування
Фізіотерапевтичний метод лікування, в основі якого є використання магнітного поля.
Основна лікувальна дія магнітотерапії – зняття набряку і гематом, зменшення болю.
Магнітотерапію в основному використовують в травматології і ортопедії.
Апарати магнітотерапії можуть бути як постійними, так і імпульсної дії, можуть поєднуватися з іншими методами фізіотерапії (наприклад, магнітолазерна терапія).
Магнітотерапія, зазвичай, легко переноситься в будь якому віці. Застосування магнітотерапії обмежене загальними протипоказами.
Процедура може тривати до 30 хв (залежить від показів), курс лікування становить 10 – 15 процедур.
В Києві Ви можете отримати процедуру магнітотерапїї в Центр ортопедичної реабілітації “Майстерня Руху”.
Ахілобурсит: причини, симптоми, лікування
Ахілобурситом називають запалення задньоп’яткової сумки (бурси) і місця прикріплення ахілового сухожилка до п’яткової кістки.
Проявами ахілобурсита є біль, набряк, підвищення температури в зоні п’яткової кістки.
Біль обмежує нормальне пересування, з’являється кульгавість.
Ахілобурсит може призвести до повного розриву ахілового сухожилка і операційного лікування.
Діагностують ахілобурсит переважно ультразвуковим обстеженням, або МРТ.
Причини виникнення ахілобурситу:
Постійне фізичне перевантаження під час спорту, часте носіння взуття на плоскій підошві і жорстким задником, травми, анатомічна схильність до перевантаження ахілового сухожилка.
Лікування полягає в розвантаженні ахілового сухожилка, для цього необхідно утриматися 3-4 тижні від занять спортом.
Рекомендовано носити взуття на невисоких підборах, при порушенні цілостності ахілового сухожилка стопу фіксують спеціальним ортезом і радять використовувати милиці.
Призначають нестероїдні протизапальні препарати, фонофорез з гідрокортизоном, електрофорез з стероїдами, магнітотерапію.
Для зміцнення ахілового сухожилка радять використовувати тейпування.
Після зменшення запалення і болю починають застосовувати кінезіотерапію.
Дозоване фізичне навантаження відновлює повноцінний рух в суглобі і зміцнює ахіловий сухожилок . Повне відновлення може тривати кілька місяців.
В Києві Ви можете звернутись в Центр ортопедичної реабілітації “Майстерня Руху”, де зможете отримати консультацію та визначитись зі схемою відновного лікування ахілобурситу разом з командою висококваліфікованих фізичних терапевтів.
Хвороба Бехтерева (Анкілозуючий спондилоартрит): причини, симптоми, лікування
Хвороба Бехтерєва – це системне аутоімунне захворювання, яке призводить до анкілозування (зростання) суглобів хребта і великих суглобів.
В основному страждають кульшові і плечові суглоби, інколи можуть вражатися дрібні (периферичні ) суглоби.
За зонами ураження виділяють декілька форм захворювання, розрізняють також декілька ступенів ураження.
Основні види діагностики – рентген, КТ.
Першими ознаками захворювання є ураження попереково-клубових суглобів, які можна побачити при рентгенівському обстеженні.
Хворі втрачають рух в хребті, кульшових суглобах, ускладнюється дихання.
Успіх лікування хвороби Бехтерєва залежить від ранньої діагностики, призначення системного лікування у вигляді імунодепресантів і протизапальної терапії.
З фізіотерапії призначають електростимуляцію м’язів хребта, фонофорез з гідрокортизоном на ділянку хребта, магнітотерапію.
Використовують тракційну терапію хребта.
Основне значення в лікувані хвороби Бехтерєва належить системній і постійній лікувальній фізкультурі, яка може підтримати та зберегти достатній обсяг рухів в хребті і суглобах.
При значних деформаціях опорно-рухового апарата хворим радять оперативне лікування.
В Києві Ви можете звернутись в Центр ортопедичної реабілітації “Майстерня Руху”, де зможете отримати консультацію та визначитись зі схемою відновного лікування хвороби Бехтерєва разом з командою висококваліфікованих фізичних терапевтів
Не знайшли свого запитання?
Зателефонуйте нам або задайте питання через форму

Задайте своє питання