Ортезування

На сьогодні в Україні доступні різноманітні полімерні матеріали, які можуть використовуватися в лікуванні переломів замість гіпсових пов’язок.

Пластики, синтетичні бинти і сітки успішно застосовують при виготовленні ортезів та фіксуючих засобів для лікування ДЦП, ревматоїдного артриту, неврологічних захворювань, посттравматичних та постопераційних станів в траматології та ортопедії, а також для виготовлення допоміжних засобів самообслуговування.

Кожен тип матеріалів має свої переваги і недоліки, різну вартість, різні властивості та показання відносно патологій, а також потребує специфічних знань і навичок у використанні. Більше про види матеріалів, що використовується при ортезуванні можна дізнатися тут.

Ортезування — це напрямок діяльності, який може виконувати як окремий фахівець-ортезист, так і фізіотерапевт, ерготерапевт або лікар.

У Центрі ортопедичної реабілітації «Майстерня руху» надаються послуги із заміни гіпсових пов’язок на ортези з сучасних матеріалів та виготовленню індивідуальних ортопедичних устілок (ортезів для стопи).

Для фахівців проводиться навчання сучасним методам реабілітації та ортезування.

Виготовлення індивідуальних ортезів

У Центрі ортопедичної реабілітації «Майстерня руху» надаються послуги з виготовлення індивідуальних ортезів з легких сучасних матеріалів таких, як полімерних бинтів, HМ сast, Splint-шин та сучасних низькотемпературних пластиків (Turbocast та I-Cast). Всі матеріали є легкими та прозорими для рентгенівського обстеження.
Матеріали підбираються індивідуально, можуть накладатися на будь-яку частину тіла як дорослим, так і дітям.
Індивідуальне ортезування використовуються при травмах, після операцій, для корекції суглобів (ДЦП, постінсультні стани) в ортопедії та неврології.