Заміна гіпсових пов’язок на пластик

У Центрі ортопедичної реабілітації «Майстерня руху» надаються послуги по заміні гіпсових пов’язок на ортези з сучасних матеріалів.

При виготовленні ортезів застосовуються такі матеріали:

– Полімерні бинти – це скочкаст, софткаст та інші, які накладаються на весь період лікування. Перед накладенням ортезу на кінцівку одягається бавовняна панчоха і намотується вата у вигляді бинта. Такі полімерні пов’язки не придатні для водних процедур.
– HМ сast – це сітка з полімерних матеріалів, що накладається на весь період лікування. Має обмеження типорозмірів і навантаження. Перед накладанням на кінцівку одягається товста синтетична панчоха. Існують певні обмеження щодо водних процедур.
– Splint-шина – це полімерний матеріал, що запакований в синтетичний рукав. Накладається як шина та кріпиться еластичним бинтом. Застосовують на нетривалий термін або в перші дні після
травми. Непридатна для водних процедур.

– Турбокаст (Turbocast), I-Cast, Orficast – це сучасні низькотемпературні пластики (НТП). Застосування цих матеріалів не вимагає панчохи і вати, вони перфоровані (пропускають повітря) та придатні для водних процедур. Можливо виготовлення зйомних виробів, які кріпляться липучками «велкро», або блискавками (зіперами), що дає можливість пацієнту їх самостійно знімати.

Всі перераховані матеріали є легкими, вони не крихкі, прозорі для рентгенівського обстеження.

Полімерні матеріали підбираються індивідуально, можуть накладатися на будь-яку частину тіла як дорослим, так і дітям. Використовуються при травмах, після операцій, для корекції суглобів (ДЦП, постінсультні стани) в ортопедії та неврології.