У першій частині статті ми детально розглянули процеси, внаслідок яких регулярне носіння взуття на високих підборах здійснює негативний (і, зрештою, непоправний) вплив на здоров’я жінки. У цій частині ми хотіли б сфокусуватися на рекомендаціях.
Існує розповсюджена думка, що єдиний спосіб вирішення проблем з поставою та здоров’ям ніг – це повна відмова від підборів. Однак насправді це не так. Взуття з пласкою підошвою також не є оптимальним вибором.
Краще за все віддати перевагу підборам висотою 2-3 см. У такому взутті відбувається ідеальний розподіл навантаження між переднім відділом стопи і п’ятою (50% на 50%).
Головне правило, яке слід пам’ятати при виборі взуття: висота підборів 4 см є критичною – після перевищення цієї відмітки виникає та посилюється дисбаланс навантаження на стопу. Наприклад, коли висота підбору досягає 6 см, навантаження на плюсну і пальці становить близько 75% ваги тіла, а при 10 см і вище на цій ділянці стопи концентрується майже 90% ваги.
Проте, якщо ви нізащо не хочете відмовитися від взуття на високих підборах, обирайте черевики на платформі: так ви знизите негативний вплив на м’язи, кістки і суглоби.
Взуття на високих підборах не повинно використовуватись щодня. Звісно, носіння такого взуття для особливих подій не завдасть вам шкоди.
Не радимо проводити втакому взутті багато часу, навіть перебуваючи в офісі: завжди майте альтернативну пару взуття, щоб можна було перевзутись. Одягайте зручні черевики, коли йдете на роботу або повертаєтесь додому. Окрім користі для ніг, це буде корисно і для вашого «офісного взуття», адже якісне модельне взуття на підборах коштує недешево. Можна скористатися досвідом європейських та американських ділових жінок, які «живуть» в кросівках, а «шпильки» для ділових зустрічей мають напоготові в сумці.
Для багатьох вже стало нормою відвідувати тренажерний зал, дбаючи про форму свого тіла та працюючи над потрібними м’язами, адже сидяча робота негативно впливає на наше здоров’я та фізичну форму.
М’язи ніг і стоп потребують такої ж уваги, адже постійне перенапруження від незручного взуття щоденно їх втомлює і деформує. Їх так само необхідно тренувати і зміцнювати, адже саме вони виконують основну роботу, утримуючи склепіння нашої стопи.
Необхідна спеціальна відновлювальна терапія, адже за допомогою спеціальних вправ можливо зняти напруження зі стегон і гомілки, а також тренувати дрібні м’язи стопи. Поєднання вправ з електроміостимуляцією підсилює результат відновлення.
Використання апаратів пневмопресингу, вібраційної терапії та лімфодренуючого масажу чудово розслаблює напружені м’язи, знімає набряки та втому стегон і гомілки.
Щоб знизити навантаження на судини і уникнути набряків можливо також користуватися компресійним трикотажем, такі панчохи, колготи і гольфи можна придбати в спеціалізованих ортопедичних салонах.
Хорший результат може забезпечити тейпування (наклеювання спеціального пластиря) стоп та гомілки. Кінезіотейп, наклеєний за спеціальною методикою, допоможе утримати склепіння стопи і розвантажити втомлені м’язи.
Запаленя та біль кісточок на великих пальцях ніг можна лікувати ультразвуковою і магнітною терапією.
Окремої уваги заслуговують ортопедичні устілки. Виготовлені індивідуально для вас, устілки рівномірно розподілять навантаження на стопи, позбавлять болю та зроблять використання взуття на високих підборах більш комфортним.
Якщо у вас вже є плоскостопість, то використання індивідуальних устілок стримає подальше її прогресування.
Своєчасне обстеження, проведення плантографії стоп (визначення розподілу навантаження на ділянки стопи за допомогою спеціального приладу – плантографа) допоможе визначити проблеми, пов’язані з носінням взуття на високих підборах, та діагностувати плоскоступість.