Операція по заміні кульшового суглоба вже позаду…Що вас очікує найближчим часом?

Перше, що ви маєте усвідомити – повернення до звичного життя не відбудеться без вашої активної участі. Майстерність хірурга–це лише 50% успішного результату. Решта 50% залежать від вас і того, наскільки вдалою буде реабілітація.
По-друге, витрати на реабілітацію є незначними в порівнянні з сумою, яка була витрачена на операцію. Разом із тим, значення реабілітації важко переоцінити.

Реабілітація розпочинається вже з перших годин після операції і триває під наглядом лікаря і фізичного терапевта до моменту виписки зі стаціонару, зазвичай 5-7 днів. Цей термін вважають ранньою післяопераційною реабілітацію, під час якої разом із відновленням фізичного стану вас навчать правилам безпечного поводження в побуті. Після цього періоду за норму вважається вміння самостійно сісти, встати з ліжка, самостійно пересуватися на відстань 100-200 метрів, підніматися і спускатися сходами на один поверх.

Після виписки зі стаціонару розпочинається період пізньої післяопераційної реабілітації, який зазвичай триває 3-4 тижні. Виникає питання – де його провести. Варіантів лише два: знайти реабілітаційний стаціонар (яких досить мало в Україні), або організувати реабілітацію у себе вдома.

Обираючи реабілітаційний стаціонар, ви маєте переконатися в належних умовах вашого перебування в ньому. В першу чергу мова йде про побутові зручності – ліжко, що має регулюватися по висоті та бути обладнаним пристроєм для вставання, високі стільці, накладки на унітаз, спеціальні подушки та допоміжні засоби, кабінети і зали фізичної терапії, допомога в побуті, якість їжі тощо. Але головне – це рівень підготовки персоналу: лікарів, реабілітологів, медсестер та санітарок.

Реабілітація в домашніх умовах вимагає спеціальної організації побуту. Необхідно відрегулювати висоту ліжка, обладнати туалет накладкою на унітаз, забезпечити догляд і необхідну допомогу, а головне – знайти фізичного терапевта (реабілітолога), що буде приходити до вас додому та допомагати з відновленням. Зокрема, йдеться про фахівця, який орієнтується у вашому стані і допоможе вам за складеною індивідуальною програмою, уникаючи небажаних рухів і дотримуючись певних обмежень, повернутися до повноцінного життя.

Після цього настає не менш важливий адаптаційний етап відновлення, який розпочинається з 4-5го тижня після операції та може тривати до 3-6 місяців. Термін повного відновлення залежить від складності оперативого втручання, типу ендопротеза, віку пацієнта, основного діагнозу та індивідуальної програмивідновлення. Протягом цього етапу відновлюють фізичні властивості, координацію рухів, позбуваються кульгавості. Після завершення адаптаційного етапу пацієнт повинен повернутися до звичної активності: вільно пересуватися, повернутися на роботу тощо.

Індивідуальна программа реабілітації складається для пацієнта на основі реабілітаційного протоколу, який повинна мати кожна клініка або реабілітаційний центр. Реабілітація після ендопротезування кульшового суглоба зазвичай проходить легко і безболісно, за умови дотримання після операційних рекомендацій та реабілітаційного протоколу.

Наші досвідчені фахівці будуть раді допомогти з організацією пізньої післяопераційної реабілітації у вас вдома та подальшим адаптаційним відновленням на базі нашого реабілітаційного центру, що зручно розташований у центрі Києва.

ТОВ “Центр ортопедичної реабілітації “Майстерня Руху”

 

Pin It on Pinterest

Share This